חרדות

מהי חרדה ומתי היא צריכה להדאיג?

הקב"ה ברא מגוון ועוצמות של רגשות ולכל רגש יש תפקיד, רגשות כמו פחד ודאגה הם רגשות שמטרתם לזהות סכנות ולמצוא דרכי פעולה מותאמות. (בריחה או לחימה)

לצורך הדוג' דאגה מאפשרת לאדם להיות יותר מתוכנן מבחינה כלכלית, אך כאשר הפחד או הדאגה משתלטים על האדם ונוצר חוסר איזון, האדם עלול להגיע למצב של התקפי חרדה.


לא כל פחד נקרא 'חרדה' – נהוג לשייך פחד כתגובה לסכנה ממשית ומידית ואילו חרדה הוא מצב פסיכולוגי שהאדם חש בו פחד וחוסר שקט פיזי ונפשי המגיעות ממחשבות שמשהו רע עומד להתרחש, חרדה היא רגש פנימי מעורפל לא מוגדר ולא ברור הגורמת לתחושת חוסר אונים.


פחד ממוקד יכול להפריע לאיכות החיים ולעיתים בפגישה או שני מפגשים ניתן להקל ולעזור לאדם להתמודד נכון עם הפחד מבלי שהפחד כמו חרדת בחינות וכדו' ישתלט על איכות החיים.


לטיפול בחרדה נצטרך בד"כ לטפל במס' מפגשים רב יותר, משום שהבעיה מורכבת יותר היא תשפיע בתחומים שונים, כמו פיזיולוגי / התנהגותי / רגשי / קוגניטבי.

יש מגוון דרכים לטפל בחרדה ובחירת הדרך הנכונה תלויה במספר גורמים. באם מוכרת לך אחד מהתופעות הרשומות אתה מוזמן לפנות אלינו לאבחון וטיפול ולהגיע לאיכות חיים טובה יותר.

דילוג לתוכן